Čekejte prosím...

Nejlepší překladače pro mobily

Mobilní telefon je nepostradatelnou součástí života každého z nás. Dnes neslouží jen k textování či volání, můžeme se na něm učit, pracovat nebo hrát hry. Dokonce ho můžeme využívat jako tlumočníka během konverzací, při překladu textů i jednotlivých slovíček. To vše z telefonu můžete udělat, pokud sáhnete po jedné z níže zmiňovaných aplikací. Aplikace si můžete stáhnout pro Android nebo iOS.

Google Translator (Android) (iOS)

Google překladač nabízí to samé jako iTranslate. Rozdíl je pouze v tom, že je to zadarmo a bez reklam. Aplikace překladače Google se dočkala aktualizace a zlepšení. Můžete se tak těšit na kvalitně zpracované uživatelské prostředí a jednoduchou navigaci. Každé tlačítko a nastavení najdete přesně tam, kde byste ho očekávali.

Co se týká klasického textového překladače, tak zde se vynaložené úsilí vyplatilo. Chcete-li přeložit jednu frázi, nebo delší text, Google překladač Vám pomůže. Dostane se Vám kvalitního výstupu. Po označení jednotlivých slovíček si pak můžete prohlédnout i synonyma a to ve všech více jak 100 podporovaných jazycích včetně češtiny.

Zatímco webová aplikace nenabízí funkci překladu textu na obrázcích v reálném čase, aplikace na telefonu touto schopností  oplývá. Stačí namířit fotoaparát mobilního telefonu na požadovanou cizojazyčnou frázi a na displeji se Vám přes původní nápis promítne překlad v češtině. Aplikaci Překladač Google můžete stáhnout pro Android i iOS. Funkce může fungovat i offline, pro vybraný jazyk si však musíte předem stáhnout databázi slovníku. To lze snadno učinit přímo v aplikaci.

Společně s tím došlo i k rozšíření funkcí jako je překlad hlasových záznamů či ručně psaného textu. Ne všechny funkce jsou ale dostupné ve všech jazycích. Zda požadovanou funkci podporuje i Vámi vybraný jazyk si můžete zjistit na stránkách Googlu. V mobilní aplikaci je možné využít i režimu konverzace. S jeho pomocí se domluvíte s kýmkoliv, kdekoliv a jakkoliv. Tedy v případě, že Váš konverzační partner mluví některým z podporovaných jazyků. Konverzace jich v tuto chvíli podporuje 32 včetně češtiny.

iTranslate Translator (Android) (iOS)

Jde o jeden z nejpopulárnějších mobilních překladačů dnešní doby poskytuje všechny funkce, které byste od něj očekávali. Navíc je spolehlivý a můžete si ho stáhnout zcela zdarma. Absolutním základem je textový překladač. Ten se může pyšnit více než stovkou podporovaných jazyků, mezi nimiž nechybí ani čeština.

K nejzajímavějším prvkům patří možnost změny dialektu, ta je ale podporována jen u některých jazyků. Program nabízí i obsáhlý slovníček ke všem dostupným jazykům. Hotové překlady či vybraná slovíčka pak můžete jednoduše sdílet, označit si oblíbené, případně je ukládat do historie. A jakmile dojdete do bodu, kdy si budete chtít některý z překladů přehrát, dostanete na výběr mezi mužským a ženským hlasem.

Pokud by Vám výše zmiňované vlastnosti nestačily, pak je tu ještě premium verze. Ta funguje na bázi měsíčního předplatného, nebo je možné si předplatit iTranslate na delší časové období. Po zaplacení se odemkne offline překládání ve více než 40 jazycích a překlad pomocí Vašeho fotoaparátu.

Vhod přijde i režim konverzace, díky němuž si budete moci promluvit s cizincem v rodné řeči. Dobrým znamením je i fakt, že tvůrci zůstávají aktivní a aplikaci neustále vylepšují. K výhodám iTranslate Translator tedy patří kvalitní překlad a dobře zpracované uživatelské prostředí. Mezi negativa patří ořezaná verze zdarma a poměrně velké množství reklam.

Naver Papago (Android) (iOS)

Naver Papago je další překladač, který je zcela zdarma, dobře slouží a ještě lépe vypadá. Jde o nepostradatelného pomocníka pro ty, kteří rádi cestují zejména do oblastí Asie. 

Papago je projektem korejské společnosti Naver. Papago v esperantu znamená papoušek, a jak všichni víme, je to jedno z mála zvířat, které se dokáže naučit komunikovat s lidmi pomocí jejich řeči. A o to samé se snaží i tato aplikace. Chce zbořit bariéry mezi Asií a zbytkem světa. Překladač v tuto chvíli podporuje 13 jazyků, češtinu bohužel nikoli. Jde o mix nejpoužívanějších světových jazyků, k nimž se přidaly lokální jazyky jako je korejština, vietnamština a čínština v obou variacích (zjednodušená i tradiční).

Mezi základní stavební kameny patří klasický textový překladač. S nesrozumitelnými znaky na značkách, v obchodech a ulicích pomůže překlad z obrázku. Potřeba je k tomu pouze fotoaparát, s nímž fotografie pořídíte. Papago ji zanalyzuje a předloží Vám přeložený text ve vybraném jazyce.

Vhod přijde i režim konverzace, během něhož je Váš hlas a hlas Vašeho partnera překládán v reálném čase. K zahození ale nejsou ani další funkce. Slovník použijete pro překlad jednotlivých slovíček a vyhledání jejich synonym. Papago také zvládne přeložit i celý web či aplikaci, pomůže Vám k tomu Papago Mini. K výhodám aplikace tedy patří velké množství funkcí, kvalitní překlad a skvěle vytvořené uživatelské prostředí. K neduhům pak málo podporovaných jazyků.

Say Hi (Android) (iOS)

Say Hi je pomůcka, která je primárně vytvořená pro konverzaci s cizinci. Funguje jednoduše. Vyberete si dvojici jazyků. Nejprve ten, kterým budete mluvit vy, a následně ten, do něhož chcete svoje hlasové a textové zprávy překládat. Pak už stačí zmáčknout příslušné tlačítko a počkat na odezvu. Při rozhovoru s cizincem tak můžete mluvit do telefonu a nechat aplikaci, aby odvedla práci za Vás.

Aplikace je vhodná i pro samostudium. Studenti si díky okamžité odezvě mohou jednoduše poslechnout výslovnost jednoho ze 32 podporovaných jazyků. Jedním kliknutím pak zkopírují textové zprávy a pošlou si je třeba na email či na Facebook. Je to tedy skvělá učební pomůcka a překladač s jednoduchým uživatelským rozhraním, ale s malým množstvím funkci.

Text Grabber (Android) (iOS)

Text Grabber ušetří spoustu času, a to nejen těm, kteří potřebují přeložit text. Jedná se totiž o aplikaci, která slouží primárně k překladu textu z obrázku. A k tomu přibaluje i několik zajímavých funkcí, bez nichž si po prvním použití nebudete umět představit život.

Samotný překlad umožňuje lokalizaci textů pomocí fotoaparátu. Tento úkon zvládá v reálném čase. Znamená to úsporu času, protože nic nemusíte fotit.  Stačí pouze namířit a počkat, než si s úkolem Text Grabber poradí. Překlady dokáže realizovat ve více než 100 jazycích, pokud jste připojeni k internetu. Bez něho se výběr smrskne na pouhou desítku.

Mezi nejzajímavější funkce patří přizpůsobitelná velikost písma, takže i lidé se zrakovou vadou budou mít možnost výsledek snadno přečíst. Veškeré překlady se pak ukládají do historie. Odtud si je můžete snadno a rychle prohlédnout znovu nebo si je můžete nechat přehrát a poslechnout si výslovnost jednotlivých frází.

Díky unikátní technologii vyvinuté společností ABBYY překládaný text nezůstane pouze holým textem. Během několika vteřin se obsah na obrázku zdigitalizuje a veškeré odkazy, telefonní čísla, emailové a poštovní adresy se stanou interaktivní. Snadno si tak zavoláte nebo pošlete email bez nutnosti manuálního přepisování.

Trip Lingo (Android) (iOS)

Pokud hledáte aplikaci, která Vám pomůže nejen s překladem, ale nabídne i něco navíc, Trip Lingo je ta správná volba. Je to ideální společník pro každého cestovatele. Nabízí široké  spektrum funkcí, pomůže Vám překonat jazykovou bariéru a k tomu Vás připraví i na místní kulturu a zvyky. Přípravu na dovolenou můžete začít už ve svém telefonu. Využijte lekcí v aplikaci Trip Lingo, díky nimž se naučíte základům vybraného jazyka a dalším nezbytným znalostem.

K lepšímu zapamatování informací jsou k dispozici kartičky se shrnutím. Svoje znalosti si pak ověříte v kvízech. Velice zajímavé jsou také funkce, s nimiž se dokonale připravíte na místní kulturu. Zjistíte základní informace o obyvatelstvu a zdejších zvyklostech. Díky dalším pomůckám zase budete vědět, jak vysoké očekávají v dané restauraci spropitné a snadno přepočítáte měnu. Zajímavá je také možnost telefonovat zdarma přes Wi-fi. 

Podobných vychytávek nabízí Trip Lingo více. Během dovolené v cizí zemi je ale nejdůležitější překonat jazykovou bariéru. Bez té si totiž zdejší pobyt neužijete naplno. S hlasovým překladačem si s ní ovšem poradíte opravdu jednoduše. V případě potřeby Vám pomůže i profesionální překladatel, kterého je možné objednat během několika minut přímo v aplikaci.

Nepodceníte-li přípravu, vystačíte si pouze se slovníkem. Ten Vám poskytne pomoc v podobě dvou tisíc frází pro vybraných 13 jazyků. Více než třicet tisíc z nich si můžete i přehrát. Během chvíle tedy budete vědět, jak dané slovíčko vyslovit. Slovník je dostupný i offline.

LETNÍ KURZY 2024

Právě probíhá zápis! Neváhejte a vybírejte z naší nabídky! 


  • ceny již od 1820 Kč (bez DPH)
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 215 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • kurzy začínají v týdnu od 8. 7. do 12. 7. 2024

PODZIMNÍ KURZY 2024

Již nyní si můžete naplánovat podzimní kurz němčiny! Vyberte si z naší nabídky!


  • ceny již od 3520 Kč (bez DPH) za 16 lekcí/3740 Kč (bez DPH) za 17 lekcí/od 3960 Kč (bez DPH) za 18 lekcí
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 220 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • podzimní kurzy začínají v týdnu od 16. 9. do 20. 9. 2024

SLEVA & BENEFITY

Věnujte pozornost slevám a výhodám, které Vám umožní studovat výrazně levněji!

Kombinací akčních nabídek můžete dosáhnout slevy až 25 %!


KONTAKT

Provozovna


Adresa:

Mlýnská 938/4
Olomouc
779 00
Česká republika

Kontaktní údaje:

+420 604 876 372

deu-olomouc@email.cz

FACEBOOK