Čekejte prosím...

Jak se učit jazyk online?

Pokud opravdu chcete mluvit plynule cizím jazykem, individuální či skupinové lekce nestačí, je třeba věnovat se studiu i ve svém volném čase, kdy lektor či lektorka po ruce není. Můžete se zaměřit na opakování toho, co jste se již naučili nebo zapracovat na zlepšování svých jazykových znalostí. Ve světě technických vymožeností je dobré využít všechny dostupné zdroje, zejména různé aplikace, platformy a weby, které jsou zdarma. Studovat tak můžete z pohodlí domova, i při pobytu v zahraničí. 

1. Online výuka s lektorem/lektorkou

Pokud jste zastánci klasické výuky s lektorem či lektorkou, jste velmi pracovně vytížení a nemáte čas za ním/ní dojíždět, nemusíte zoufat. Díky moderním technologiím můžete studovat online. Vyučování probíhá tak, jak jste zvyklí, pouze s tím rozdílem, že se nesetkáte osobně, ale pomocí některé z aplikací či platforem, z nichž spousta je ke stažení zdarma. Nejefektivněji se online výuka realizuje při video hovorech. Takové setkávání s lektorem či lektorkou Vám umožní procvičovat mluvený projev, ihned se ptát na nejasnosti, trénovat přímý poslech a živou komunikaci. Lektor/ka se také může snadno přizpůsobit Vašim momentálním potřebám a reagovat naživo.

2. Mobilní aplikace

Stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci, která Vám pomůže s učením cizího jazyka. S její pomocí se každý den naučte alespoň jedno nové slovíčko a snažte se ho používat. Nezabere Vám to mnoho času a takto obohatíte svou slovní zásobu za rok o velké množství slovíček, což není úplně k zahození. 

Babbel (https://uk.babbel.com/)

Aplikace Babbel patří k populárním nástrojům pro učení cizích jazyků. Byla vyvinuta ve spolupráci s vědci z univerzity v Yale, její úspěšnost potvrdili i odborníci z Michiganské státní univerzity. Babbel nabízí výuku španělštiny, francouzštiny, italštiny, němčiny, portugalštiny, ruštiny, polštiny, turečtiny, norštiny, dánštiny, švédštiny, holandštiny, indonéštiny a pochopitelně angličtiny. Babbel nabízí krátké, efektivní lekce, a umožní vám procvičení psaní, mluvení i poslechu. Díky funkci rozpoznání hlasu si navíc v aplikaci můžete také natrénovat správou výslovnost.

Busuu (https://www.busuu.com/)

Aplikace Busuu má v nabídce dvanáct jazyků – angličtinu, francouzštinu, španělštinu, italštinu, němčinu, čínštinu, japonštinu, portugalštinu, polštinu, ruštinu, arabštinu a turečtinu. Bez stresu, biflování a příkazů Vás provede všemi úrovněmi výuky, naučí vás gramatiku i konverzaci s pomocí zpětné vazby od rodilých mluvčí.

Duolingo (https://cs.duolingo.com/)

Duolingo je bezplatná platforma pro výuku jazyků, která je dostupná na webu a jako aplikace pro operační systémy iOS, Android a Windows Phone. Aplikace je oblíbená mezi uživateli po celém světě. Nabízí více než třicet jazyků, přičemž se jich můžete učit hned několik najednou. Používání aplikace připomíná spíše hru – ilustracemi počínaje a odměnami konče. Duolingo nabízí placený obsah v podobě doplnění různých prvků, většina uživatelů si ale zcela vystačí s její základní, bezplatnou verzí.

Hello Talk (https://www.hellotalk.com/)

Aplikaci HelloTalk označují její tvůrci jako komunitní prostor pro vzájemnou kulturní a jazykovou výměnu. Kromě tradičních světových jazyků Vás umí naučit i ty méně známé a exotické. HelloTalk funguje svým způsobem na principu sociální sítě, najdete si protějšek – rodilého mluvčího, který bude odpovídat Vašim požadavkům, a prostřednictvím vzájemné komunikace si budete zlepšovat své jazykové dovednosti.

Memrise (https://www.memrise.com/)

Aplikace Memrise se chlubí desítkami milionů spokojených uživatelů. Slibuje, že Vás zábavným a efektivním způsobem naučí cizí jazyk – v nabídce je španělština, francouzština, japonština, němčina, korejština, italština, ruština, čínština, portugalština, arabština, norština, holandština, švédština, polština, turečtina a dánština. Memrise Vás připraví na konverzaci i čtení v cizím jazyce, naučí Vás nová slovíčka i gramatiku, a to vše za pomoci zábavných krátkých videí a dalších prvků.

3. Jazykové weby

Existuje poměrně velké množství webů se zaměřením na studium jazyků.

Internet Polyglot 

(https://www.internetpolyglot.com/)

Výukové materiály pro velké množství jazyků nabízí stránka, která se jmenuje Internet Polyglot. Vybraný jazyk můžete procvičovat díky různým hrám jako jsou tipovačka, spojovačka atd.

Language Learning with Neftlix 

(https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-ne/hoombieeljmmljlkjmnheibnpciblicm)

Kromě webových stránek existují i šikovná rozšíření do Google Chrome, která si můžete jednoduše stáhnout a používat. Jedná se například o rozšíření Language Learning with Neftlix. Jak je již z názvu patrné, tato vychytávka Vám pomůže zlepšovat jazykové znalosti díváním se na Netflix. Kouzlo spočívá v tom, že si můžete různě pohrávat s nastavením titulků (je možné zapnout titulky ve dvou jazycích naráz), dále také toto rozšíření nabízí pop-up slovníček a další užitečné nástroje. 

Open Culture 

(https://www.openculture.com/freelanguagelessons)

Zajímavým zdrojem informací jsou také webové stránky Open Culture, kde najdete materiály pro studium 48 jazyků. Tyto stránky obsahují audioknihy, online kurzy, ebooky i učebnice, a to vše je dostup

JARNÍ KURZY 2024

Již nyní si můžete naplánovat jarní kurz němčiny! Vyberte si z naší nabídky!


  • ceny již od 3440 Kč (bez DPH) za 16 lekcí/3655 Kč (bez DPH) za 17 lekcí/od 3870 Kč (bez DPH) za 18 lekcí
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 215 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • jarní kurzy začínají v týdnu od 5. 2. do 9. 2. 2024

AKCE A BONUSY

Věnujte pozornost slevám a výhodám, které Vám umožní studovat výrazně levněji!

Kombinací akčních nabídek můžete dosáhnout slevy až 20 %!


KONTAKT

Provozovna


Adresa:

Mlýnská 938/4
Olomouc
779 00

Kontaktní údaje:

+420 604 876 372

deu-olomouc@email.cz

FACEBOOK